Thursday, December 2, 2010

Kouzlo zimy, kouzlo Vánoc! Všude kolem nás....

Nemůžu si pomoci, ale cítím to všude kolem sebe. Ty Vánoce, zimu a všechno co k tomu patří. Letos tolik, jako nikdy!
Jestli mužu říci, že něco opravdu muluji, tak jsou to Vánoce, a jestli je věc, kterou miluji ještě víc, tak je to vánoční Praha!
Vždycky jsem tenhle čas měla ráda, ale čím jsem starší, tím to pro mě takhle doba znamená více a více. Atmosféra, tradice, vůně skořice, cukroví a mandarinek, čas pohody, rodinna, kamarádi, vzpomínky...vše je tak krásné! Uvědomuji si spoustu věcí, vzpomínám...
Tyhle svátky pro mě mají čím dál větší význam a kouzlo!
Včera jsem se procházela Prahou a bylo mi úplně jedno, že mám omrzliny na nohou! Bylo to tak krásné, ten sníh, to bílo, staré zasněžené domky a poblikávající světélka, prázdný Ungelt, tiché křivolaté uličky...A všude byly cítit Vánoce! Ten předvánoční čas....
Sedím v tramvaji plné omrzlých a zašklebených tváří...já se však usmívám, hledíc z okna a užívám si pohled na ten sníh...!
Procházím starými uličkami, vánoční světélka na domech ozařují mou tvář, cítím se jako v pohádce....
Je mi teplo, vlastně, teplo mi není, ale zahřívají mě ty hezké pocity u srdce...:)
Pak už si jen stačí usednout do nějaké hezké kavárničky, zahřát se u čaje čí kávy a trávit čas s někým koho máte rádi :)
A Vánoce můžou začít!
Budu péct, budu zpívat koledy, budu procházkovat po večerech, užívat si sněhu a ozářených stromečků!
Co se týče vánoční  nakupovací horečky, vůbec nešílím.... Miluji nakupování dárků pro mé milé, a hon za dárečkami si osladím trdelníkem či svařáčkem a finito! no stress :D !


Už jsem Vám říkala proč tak miluji Vánoce?
Mé jméno a svátek muví ze vše:)....Natalie = dítě Vánoc
Omlouvám se za absenci, nestíhala jsem....Ale, mám spustu fotek, nápadů a překvápek, takže se těšte...s blogováním  to budu jen lepší!
A jak to všechno vnímáte Vy? :)
Nanny

7 comments:

 1. Vianoce? tak na tie sa neskutocne tesim aj ja...presne..ta atmosfera a vsetko...zhananie darcekov..juuu...uz aby to bolo...a tesim sa aj na to co pre nas chystas tu na blogu!!

  ReplyDelete
 2. jo,tak díky tvymu článku se těším snad ještě víc...
  miluju koledy a nejvíc takovy ty odrhovačky:)..perníčky a jiný cukroví jím v nadprůměrným množství.. a nejvíc miluju,že jsem se svou rodinou..o vánocích ještě víc vynikne,jak se máme rádi!!!

  aaaaaaar,jak ja se těším:))

  ReplyDelete
 3. teším sa na prekvapenia a články na tvojom blogu :)

  ReplyDelete
 4. Ani ja už sa ich neviem dočkať :) Je to príjemné očakávanie ako sa pomaly blížia :)

  ReplyDelete
 5. tu fotku jsi fotila ty? Je totiž dokonalá! <3 a snažím se ti poslat ty fotky, ale internet mírně stagnuje, takže se mi photobucket sotva načte :(

  ReplyDelete
 6. konečně se mi to povedlo nahrát! TU http://s146.photobucket.com/albums/r258/egaba/
  :)

  ReplyDelete